Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prawdziwe oscypki – gdzie je kupić i jak omijać fałszywe osypki

2023-06-27

Często otrzymujemy pytania:

– prawdziwe oscypki – gdzie je kupić?
– fałszywe oscypki – jak ich unikać?
– prawdziwe oscypki – jak je rozpoznać?

W tym artykule dokładnie wyjaśniamy nurtujące Was pytania – jak powinien wyglądać prawdziwy oscypek, gdzie kupić prawdziwe oscypki oraz co powinieneś wiedzieć, aby uniknąć podróbek.

Prawdziwe oscypki

Prawdziwe oscypki w Polsce wytwarza legalnie nieco ponad 50 baców. Legalnie, a więc zgodnie ze standardami unijnymi. Od 2008 roku sery te znajdują się na unijnej liście produktów tradycyjnych. Są chronione przez prawo UE, które dokładnie określa jak ma wyglądać oscypek, jaki powinien posiadać smak oraz zapach.

Prawdziwy oscypek, aby mógł być określany mianem prawdziwego musi składać się minimum w 60% z mleka owczego. Pozostałe 40% to mleko krowie. Oscypek jest serem, który wytwarza się według wiekowej receptury ze świeżego mleka owiec wypasanych na górskich halach. Prawdziwe oscypki mogą produkuje są jedynie w okresie wiosenno-letnim. A dokładnie od maja do października – jedynie wtedy dostępne jest mleko owcze.

Jak powinien wyglądać prawdziwy oscypek?

Prawdziwy oscypek pokryty jest skórą o słomkowym kolorze, a w środku ma jasno kremową barwę. Zawdzięcza to mleku owczemu, które posiada dużo więcej białka, niż krowie. Oznacza to, że podrabiane oscypki są w środku żółtawe, a ich skórka jest dużo ciemniejsza od tych oryginalnych.

Fałszywe oscypki – nie daj się wpuścić w maliny

Aby mieć pewność, że kupujesz produkt oryginalny – najlepiej odwiedzić bacówkę.

A jeśli kupujesz oscypki w innych miejscach, np. na Krupówkach czy w Internecie- nie wahaj się poprosić sprzedawcę o Certyfikat. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz produkt zdrowy, naturalny oraz z odpowiednią ilością mleka owczego.

Zamów oscypki wygodnie przez Internet

Jeśli akurat w terminie wiosenno-letnim nie planujesz urlopu na Podhalu, a marzą Ci się prawdziwe oscypki- zamów je online! Nasze produkty są hermetycznie pakowane a w paczkach umieszczamy wkłady chłodzące. Dzięki temu możesz cieszyć się wyjątkowym smakiem oscypków prosto z gór. Nasze oscypki posiadają Certyfikat jakości, który jest dostępny na stronie internetowej. Przemawia za nami niemal 500 pozytywnych opinii. Tradycja jest dla nas najważniejsza, dlatego z godnie z nią wyrabiamy nasze sery. pełne smaku! Już teraz możesz się nimi cieszyć razem z Twoimi bliskimi!

Wejdź i zamów oscypki już teraz:
https://www.krupowki.pl/oscypki/

 

Autor artykułu:

Halina Bachleda- żona Jędrka Bachledy Bacy

pixel